Pierwsze takie studia dla leśników

Polska należy do czołówki krajów europejskich, jeśli chodzi o powierzchnię lasów. Obecnie powierzchnia obszarów leśnych w Polsce wynosi ponad 9,2 mln ha, co stanowi około 30%, powierzchni kraju a w 2050 roku lasy mają zajmować – 33%. Zrównoważone i długotrwałe zarządzanie lasami będzie wymagać doświadczonych i skutecznych specjalistów. Chcąc sprostać temu wyzwaniu poprzez połączenie zaawansowanej wiedzy z obszaru nauk o leśnictwie z umiejętnościami menedżerskimi, na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu (UPP) utworzone zostały unikalne w skali kraju trzysemestralne studia realizowane w systemie Master of Business of Administration (MBA).

MBA - Menedżer gospodarstwa leśnego to studia realizowane na Wydziale Leśnym i Technologii Drewna UPP, który jest czołową akademicką jednostką naukowo-dydaktyczną w Polsce. Studia  prowadzone są w języku polskim i dedykowane osobom, którym zależy na rozwoju kompetencji kierowniczych oraz rewizji swoich dotychczasowych umiejętności, pozwalających realizować zadania zawodowe na najwyższym poziomie z zakresu zarządzania w leśnictwie. Interdyscyplinarność kursu MBA - Menedżer gospodarstwa leśnego to połączenie kompetencji menedżerskich z najnowocześniejszymi praktykami w nauce o leśnictwie i wiedzy z zakresu prawa, komunikacji, zarządzania i finansów.

„Celem studiów „MBA - Menedżer gospodarstwa leśnego” jest zwiększenie kompetencji menedżerskich obecnej, jak i przyszłej kadry kierowniczej zajmującej się gospodarką leśną poprzez wykorzystanie najnowocześniejszych praktyk w przekazywaniu wiedzy i kształtowaniu umiejętności z zakresu nowoczesnej ekonomii, prawa, zarządzania, rachunkowości w tym rachunkowości zarządczej oraz psychologii” – mówi prof. Krzysztof Adamowicz z Katedry Ekonomiki i Techniki Leśnej UPP. „Oferta studiów „MBA - Menedżer gospodarstwa leśnego” to nauka praktycznych umiejętności przywódczych, rozwiązywania potencjalnych problemów, definiowania innowacyjnych rozwiązań i analizowania bieżących trendów” – dodaje.

W toku studiów MBA - Menedżer gospodarstwa leśnego słuchacze będą realizowali rozległy program, w którym znajdą się elementy prawa krajowego i międzynarodowego, zarządzania kompetencjami miękkimi, finansów, rachunkowości, controllingu, zarządzania zasobami ludzkimi i kapitałowymi oraz koncepcji leśnictwa jako elementu zrównoważonego rozwoju. Program studiów został skumulowany w pięciu blokach tematycznych – prawo,  komunikacja, zarządzanie, finanse i rachunkowość zarządcza, w taki sposób żeby uzyskana wiedza pozwoliła, nawet osobom bez wcześniejszego doświadczenia w tej materii, nabyć umiejętności menadżerskie.

Rekrutacja potrwa od 20 lutego do 30 marca. Więcej informacji znajduje się na stronie https://wltd.up.poznan.pl/pl/komunikaty-studia-podyplomowe-aktualno-ci/m...

Rzeczniczka prasowa UPP