Kierunki zootechnika oraz w grupie o żywieniu i żywności Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu najlepszymi w Polsce

Kierunki zootechnika oraz w grupie o żywieniu i żywności prowadzone na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu ocenione zostały jako najlepsze w Polsce według Rankingu Kierunków Studiów Perspektywy 2022. Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu w kategorii uczelnie rolnicze znalazł się na podium zajmując drugie miejsce.

W Rankingu Kierunków Studiów oceniono w tym roku 73 grupy kierunków studiów. Zootechnika (Wydział Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach UPP) już piąty  rok  z rzędu jest liderem w  swojej kategorii. Pierwsze miejsca w swojej kategorii w tym roku zajęły również kierunki w grupie o żywieniu i żywności (Wydział nauk o Żywnosci i Żywieniu UPP). Wysokimi pozycjami mogą pochwalić się również kierunki w grupie rolnicze i leśne – drugie miejsce, na trzecim miejscu w swojej kategorii znalazły się architektura krajobrazu i ogrodnictwo. Natomiast w pierwszej dziesiątce w swoich kategoriach uplasowały się następujące kierunki UPP: weterynaria, biotechnologia, dietetyka, biologia, ochrona środowiska, inżynieria środowiska.

W Rankingu Szkół Wyższych Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu znalazł się na 28 miejscu wśród wszystkich uczelni akademickich w kraju. Ranking Uczelni Akademickich uwzględnia 29 wskaźników zgrupowanych w osiem kryteriów: Prestiż, Absolwenci na rynku pracy, Wynalazczość, Potencjał naukowy, Innowacyjność, Efektywność naukowa, Warunki kształcenia i Umiędzynarodowienie. Czyni to z niego jeden z najbardziej rozbudowanych i najbardziej transparentnych rankingów edukacyjnych na świecie. Jest też jednym z czterech, które posiadają międzynarodowy certyfikat jakości "IREG Approved". Jego metodologię opracowuje Kapituła pod przewodnictwem prof. Michała Kleibera, b. prezesa Polskiej Akademii Nauk.

Pełne wyniki Rankingu Szkół Wyższych oraz Rankingu Kierunków Studiów Perspektywy 2022 są dostępne pod adresem: https://2022.ranking.perspektywy.pl/2022/