Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Koncert Muzyki Dawnej w wykonaniu Chóru Akademickiego "Coro da Camera" | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Koncert Muzyki Dawnej w wykonaniu Chóru Akademickiego "Coro da Camera"

W czwartek 2 marca 2023 roku w Kolegium Rungego przy ul. Wojska Polskiego 52 w Poznaniu odbył się  Koncert Muzyki Dawnej. Był to już trzeci koncert z tego cyklu. Gospodarzem wieczoru był Chór Akademicki Coro da Camera Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, który gościł uczniów Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Mieczysława Karłowicza.

Wśród publiczności znalazł się Magnificencja Rektor UPP, prof. dr hab. Krzysztof Szoszkiewicz, Prorektor ds. nauki Pan prof. dr hab.  Piotr Goliński, Prorektor ds. studiów  Zdjęcie przedstawia solistów Chóru Akademickiego "Coro da Camera" Pan prof. dr hab. Piotr Ślósarz, dyrektor POSM II stopnia, Pani mgr Monika Kusz oraz Pełnomocnik Rektora ds. kultury studenckiej, Pani prof. Bogumiła Waliszewska.

Wieczór wypełniły kompozycje okresu renesansu i baroku w wykonaniu. W utworach solowych zaprezentowali się: Adrianna Trepińska i Mateusz Michalak (skrzypce),  Amelia Zemska i Jan Jabkowski (mezzosopran i bas) oraz Kacper Strugała (trąbka). Solistom towarzyszyli na fortepianie: Mieszko Marcinkowski i Lucyna Olender.  W kompozycjach zespołowych wystąpili: Paulina Starzonek (sopran), Maria Grabijas (klawesyn), Mikołaj Mielcarek (wiolonczela) i Karolina Ambrożuk (obój).Usłyszeliśmy kompozycje J. S. Bacha, J.F. Haendla, A. Vivaldiego czy B.Marcellego. Koncert zakończył się wspólnym wykonaniem dzieła G. G. Gorczyckiego „Laetatus sum”, w którym zaśpiewał Chór Akademicki i soliści (Paulina Starzonek, Amelia Zemska, Mateusz Gabrielski i Jan Jabkowski), natomiast partie instrumentalne wykonali: Adrianna Trepińska i Mateusz Michalak (skrzypce), Nina Spisak (wiolonczela) oraz Bartosz Apolinarek i Michał Biedruna (trąbka). Całość poprowadziła Barbara Dąbrowska- Silska.

Jesteśmy wdzięczni władzom Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu za udostępnienie sali Kolegium Rungego na czwartkowe spotkanie z muzyką dawną. Mamy nadzieję, że spontanicznie nawiązana współpraca pomiędzy artystami zaowocuje w przyszłości kolejnym koncertem w tej pięknej i nastrojowej- a dodatkowo posiadającej wspaniałą akustykę- sali.

dr Barbara Dąbrowska -Silska