Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility O przyszłości bioenergii w najnowszych Wieściach Akademickich | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

O przyszłości bioenergii w najnowszych Wieściach Akademickich

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu odgrywa wiodącą rolę w rozwoju technologii bioenergetycznych. Na Uczelni funkcjonuje największe laboratorium biogazowe w Polsce. Naukowcy prowadzą szeroko zakrojone badania w obszarach wykorzystania biomasy, metod zagospodarowania odpadów organicznych, technologii hydroenergetycznych, energetyki wiatrowej i solarnej oraz technologii wytwarzania i wykorzystywania wodoru. I o tym wszystkim można przeczytać w najnowszym numerze „Wieści Akademickich”. W wywiadach oraz artykułach przygotowanych przez naszych badaczy dzielą się oni swoimi dokonaniami naukowymi, oraz opowiadają o tym, jak powinna przebiegać energetyczna rewolucja.

W numerze nie zabrakło także stałych rubryk jak Okiem studenta, Kij w mrowisko czy Pytanie numeru, w którym zastanawiamy się, czy nauka potrzebuje kobiet.  Snujemy  również rozważania, czy podróże zagraniczne jeszcze kształcą i jak rozmawiać z młodym pokoleniem. Zapraszam zatem do lektury wiosennego numer uczelnianego kwartalnika, mając nadzieję, że stanowić on będzie dla Państwa źródło wiedzy o naszej Uczelni oraz inspiracje do działań.

Zapraszam do lektury  - WIEŚCI AKADEMICKIE w pdf.

Redaktorka naczelna WA