Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Ponowny awans rolnictwa i leśnictwa w rankingu QS World University | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Ponowny awans rolnictwa i leśnictwa w rankingu QS World University

W tegorocznym prestiżowym QS World University Rankings by Subject 2023 Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu kolejny rok z rzędu awansował w kategorii rolnictwo i leśnictwo (Agriculture & Forestry).

Wśród najlepszych na świecie w QS World Ranking by Subject 2023 znalazło się 25 polskich uczelni (dwie więcej niż przed rokiem), sklasyfikowanych w 34  dyscyplinach  (subjects) spośród 54 objętych rankingiem. Swoją zeszłoroczną pozycję poprawił Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu.  W kategorii rolnictwo i leśnictwo Nasza Uczelnia awansowała do przedziału 101-150 (w zeszłym roku 151-200, a dwa lata temu 251-300), pozycjonując się w tej dyscyplinie na drugim miejscu wśród czterech sklasyfikowanych polskich uczelni. Krajowe uniwersytety pojawiły się łącznie w 117 notowaniach, to 15 więcej niż przed rokiem.

Metodologia QS World University Ranking by Subject 2023 obejmuje takie kryteria, jak reputacja uczelni wśród kadry akademickiej oraz pracodawców, cytowania, indeks Hirscha oraz współpraca międzynarodowa. W tegorocznym rankingu znalazły się trzy nowe kierunki: data science, historia sztuki i marketing.

Strona rankingu: www.topuniversities.com

Rzeczniczka prasowa UPP