Studenci medycyny weterynaryjnej UPP zwycięzcami I Ogólnopolskich Zawodów Medycyny Ratunkowej Psów i Kotów

W Kortowie 11 marca br. odbyły się I Ogólnopolskie Zawody z Medycyny Ratunkowej Psów i Kotów. Do finałowej rywalizacji zakwalifikowało się 14 zespołów reprezentujących wszystkie polskie uczelnie kształcące studentów na kierunku weterynaria. Najlepsi okazali się przedstawiciele Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

"25 lutego odbył się pierwszy etap teoretyczny - online. Zawodnicy zgłaszali się w czteroosobowych drużynach. Odpowiadali na 100 pytań testowych. Okazało, że test był  Studenci UPP podczas odbierania nagrody głównej trudniejszy niż zakładaliśmy. Najlepszy wynik to 70 procent. Udało nam się wyłonić 14 finalistów - po dwa najlepsze zespoły ze wszystkich polskich wydziałów medycyny weterynaryjnej"- relacjonowała pomysłodawczyni zawodów Iga Wereszka.

Finałowy etap odbył się w budynku Polikliniki Wyjazdowej Dużych Zwierząt Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. "Przekształciliśmy siedem gabinetów na gabinety dla psów i kotów. W środku na uczestników czekała apteczka, podstawowe sprzęty medyczne niezbędne do sytuacji nagłych oraz psi fantom. Uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać przypadki, znając podstawowe informacje takie jak: nazwa pacjenta, gatunek, wiek, masa i wstępny wywiad z właścicielem. Każda drużyna musiała rozwiązać po trzy przypadki. Za każdym razem trafiała na innego członka jury" – tłumaczą organizatorzy.

I Ogólnopolskie Zawody z Medycyny Ratunkowej Psów i Kotów wygrał zespół z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu w składzie: Eryka Pankowska, Patryk Antoniewicz, Zuzanna Chrapczak i Ewa Dąbrowska. "Bardzo się cieszymy! Emocje były ogromne. Trzęsły się ręce i pojawiły się łzy w oczach. Byliśmy bardzo podekscytowani i bardzo pozytywnie nastawieni" - mówili po ogłoszeniu wyników poznańscy studenci.

Rzeczniczka prasowa UPP

Fot. UWM