Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu partnerem wystawy "Nie to niebo" | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu partnerem wystawy "Nie to niebo"

Wyjątkową wystawę „Nie to niebo”, której partnerem jest Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, można obejrzeć od 4 marca w CK Zamek. Wśród zaprezentowanych tematów odkryć będzie można niezwykły świat mikrobów przygotowany przez naukowców z Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Astronomia i fenomen rozgwieżdżonego nieba stanowią punkt wyjścia do opowieści przedstawionej na wystawie. „Ekspozycji, która nie rości sobie prawa do bycia  Grafika wystawy "Nie to  niebo" kosmiczną encyklopedią. Chcielibyśmy nią zainspirować Was do odkrywania wszechświata i jego tajemnic, do rozmów, własnych odkryć, poszukiwań, skłonić do zainteresowania naukami przyrodniczymi i ścisłymi. Tak wiele niezwykłych rzeczy związanych z kosmosem znajduje się bowiem w zasięgu podróży – nie statkiem kosmicznym, ale rowerem czy na piechotę” – piszą o Wystawie organizatorzy.

Odwiedzający wystawę będą mieli okazję poznać ciekawostki nie tylko związane z odległym kosmosem, ale również odkryć bliższy nam mikrokosmos. Mikroby, bo o nich mowa, malutkie organizmy, które dzięki zdolnościom adaptacyjnym do zamieszkiwania różnych środowisk dały początek ewolucji. „Im baczniej obserwujemy bakterie, im bliżej je poznajemy wnikając w ich strukturę, właściwości i zdolności, tym bardziej wydają się tajemnicze i niezmiernie inteligentne” – tłumaczy prof. UPP dr hab. Agnieszka Pękala-Safińska z Katedry Nauk Przedklinicznych i Chorób Zakaźnych, która wraz ze studentką Martyną Pietrzak zaangażowane były w przygotowanie Wystawy.

Zapraszamy do odkrywania niezwykły tajemnic kosmosu i mikrokosmosu.

Wystawa „ Nie to niebo” CK Zamek potrwa do 2 lipca. Szczegóły wydarzenia na stronie:  https://ckzamek.pl/wydarzenia/9204-nie-to-niebo/

Wydarzenie na Facebooku - LINK

Rzeczniczka prasowa UPP