Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Wystawa naukowca i studentki UPP "Formy zebrane" Ceramika, Rzeźba, Grafika | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Wystawa naukowca i studentki UPP "Formy zebrane" Ceramika, Rzeźba, Grafika

W Galerii "Pod Arkadami" w Młodzieżowym Domu Kultury nr 1 przy Drodze Dębińskiej 21 w Poznaniu 2 czerwca br. odbył się wernisaż wystawy autorskiej mgr inż. arch. Karoliny Olenii Szumigały i prof. UPP. dr hab. inż. arch. Pawła Piotra Szumigały – prywatnie córka i ojciec.

Karolina Olenia Szumigała jest obecnie studentką semestru magisterskiego na kierunku architektura krajobrazu UPP. Natomiast prof. Paweł Piotr Szumigała jest  pracownikiem badawczo-dydaktycznym w Katedrze Terenów Zieleni i Architektury Krajobrazu UPP. Na ich wspólnej wystawie zostały zaprezentowane wybrane prace z zakresu rzeźby ceramicznej, ceramiki artystycznej oraz fotografiki, których tematem jest forma kreowana za pomocą struktury, faktury, barwy, światła i cienia.

Studentka zaprezentowała prace z ceramiki artystycznej wykonane z masy szamotowej bogato szkliwionej, które w swoich formach nawiązują do natury i form organicznych, a jej grafiki przedstawiają kadry i ujęcia istniejących struktur w przestrzeni publicznej. Prof. Szumigała natomiast przedstawił rzeźby ceramiczne figuralne wykonane z patynowanej masy szamotowej, a na grafikach zaprezentował autorskie impresje na temat swoich rzeźb. Każda z tych form wyrażenia artystycznego prezentuje unikalne podejście do twórczości twórców, a jednocześnie łączy się w harmonijną całość, tworząc fascynujący zbiór.

Wystawa jest czynna do 13 czerwca br. i udostępniania do zwiedzania po uprzednim zgłoszeniu w sekretariacie MDK nr 1 (budynek przy wjeździe na teren MDK od strony Drogi Dębińskiej). Zapraszamy!

Rzezcniczka prasowa UPP

ZałącznikRozmiar