redaktor - blog

Uniwersytet Przyrodniczy w rankingu podmiotów w zakresie liczby udzielonych patentów w 2019 roku

W opublikowanym przez Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej raporcie za rok 2019, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu znalazł się wśród krajowych i zagranicznych podmiotów, którym udzielono więcej niż 9 patentów. Oczywiście o liczbie przyznanych patentów w danym roku decyduje tryb i czas ich rozpatrywania przez Urząd Patentowy. Na dzień dzisiejszy Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu ma udzielone 84 patenty. Jednocześnie 157 zgłoszeń czeka na rozpatrzenie, co jest pokłosiem aktywności pracowników Uniwersytetu w zakresie dokonanych zgłoszeń patentowych w ostatnich kilku latach.

Przydziały miejsc w D.A.S i D „Sadyba” w roku akademickim 2020/21

Osoby zainteresowane otrzymaniem przydziału pokoju w Domu Asystenta, Studenta i Doktoranta „Sadyba” w roku akademickim 2020/21 proszone są o złożenie podania skierowanego do Jego Magnificencji Rektora Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Komisja ds. Przydziału Lokali.

Podanie z uzasadnieniem i numerem telefonu należy wysłać na adres przylesie@up.poznan.pl, do 10.06.2019r.

Informacja dla czytelników - Biblioteka - nowe testy

1. CEIC - baza danych ekonomicznych - test

Biblioteka UP zaprasza do bezpłatnego testowania serwisu ekonomicznego CIEC. Baza danych CEIC Data została założona w 1992 r. przez zespół ekonomistów i analityków. Prezentuje informacje mikro i makro ekonomiczne dotyczące krajów rozwiniętych i rozwijających się. Serwis oferuje informacje dla 195 krajów z całego. Test potrwa do 30 września 2020 roku.

Komunikat Biblioteki Głównej - eBooks Harvard Business Review Press Subscription Collection

eBook Subscription Harvard Business Review Press Collection oferuje dostęp do książek elektronicznych wydawnictwa Harvard Business Review Press. Zawartość kolekcji to ponad 600 e-Booków, w tym ponad 400 monografii, prace seminaryjne i ponad 150 kompilacji artykułów z serii HBR Classics. Tematyka obejmuje m.

SPOTKANIE KOMISJI PRZETARGOWEJ ZOSTAŁO ODWOŁANE - Przetarg nieograniczony, ofertowy na sprzedaż samochodu osobowego ...

UNIWERSYTET PRZYRODNICZY W POZNANIU, UL. WOJSKA POLSKIEGO 28, 60-637 POZNAŃ

OGŁASZA PRZETARG NIEOGRANICZONY, OFERTOWY NA SPRZEDAŻ SAMOCHODU OSOBOWEGO MARKI FIAT SCUDO 2.0 wersja Panorama Executive

1. Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, ul. Piątkowska 94E, 60-649 Poznań, tel./fax. 61/846 65 45, Instytut Budownictwa i Geoinżynierii, Pracownia Meteorologii
  2. Przedmiotem sprzedaży jest samochód osobowy marki

FIAT SCUDO 2.0 wersja Panorama Executive,

Komunikat Inspektoratu BHP

Wypełniając obowiązek przekazania informacji o ryzyku i zagrożeniach związanych miedzy innymi z chorobami pracowniczymi (kp art.207), działając w myśl Ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (Dz. U. 2008 Nr 234 poz. 1570), uprzejmie informuję wszystkich pracowników, doktorantów i studentów o profilaktycznej akcji informacyjnej dotyczącej choroby zakaźnej - zakażenia koronawirusem COVID-19.

W załączeniu plakaty informacyjne oraz wykaz telefonów kontaktowych.

Wirtualna Biblioteka Nauki - Komunikat o programie OA Elsevier

Biblioteka informujemy, że w ostatnich dniach pojawił się problem w programie publikowania otwartego Elsevier polegający na tym, że formularz Rights and Access wyświetla opcję publikowania otwartego na koszt autora zamiast w ramach programu A. Czekamy na wyjaśnienie problemu przez Elsevier. Przy pojawieniu się tego problemu, prosimy autorów o wstrzymanie się z finalizacją publikacji artykułów do czasu rozwiązania problemu przez Elsevier. Prosimy zwrócić szczególną uwagę przy wypełnianiu formularza, żeby omyłkowo nie wybrać opcji publikowania na koszt autora.

Komunikat w sprawie usług cateringowych dla jednostek organizacyjnych Uczelni

Dział Gospodarczy i Zaopatrzenia uprzejmie informuje, że w wyniku rozstrzygnięcia postępowania przetargowego obsługa wszystkich planowanych przez jednostki organizacyjne UPP konferencji, narad, spotkań seminaryjnych, imprez okolicznościowych w jednostkach, itp. powierzona została firmie: VIP CATERING Urszula Kaczmarek, Janusz Kaczmarek spółka cywilna,
ul. Św. Marcin 87, 61-808 Poznań, z którą Uczelnia zawarła umowę na sukcesywne świadczenie usług cateringowych.

Konkurs na projekt badawczy: Lider XI

Wnioski do konkursu LIDER XI  należy składać w okresie od 16 stycznia 2020 roku do 16 marca 2020 roku. Dokumentację konkursową do Działu Nauki należy dostarczyć do dnia 9 marca 2020 roku.

W trosce o jakość składanych projektów, szczególnie pod względem spełniania wymogów formalnych proszę o konsultowanie wniosków i terminowe przekazywanie dokumentów do Działu Nauki.

Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą
prof. dr hab. inż. Krzysztof Szoszkiewicz

BEZPŁATNY PROGRAM OCENIAJACY SKUTECZNOŚĆ DIETY DASH

W ramach programu badawczego:

Ustalenie optymalnej strategii dietetycznej umożliwiającej utrzymanie zredukowanej masy ciała
i parametrów metabolicznych w grupie otyłych kobiet po menopauzie” realizowanego na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu.

Pacjentki konsultowane będą na terenie:

Wydziału Nauk o Żywności i Żywieniu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, ul. Wojska Polskiego 28

Uczestniczki badań otrzymają:

Subskrybuj RSS - redaktor - blog