Koncert w Kolegium Rungego

cze/06 18:00 - cze/06 20:00

Kolegium Rungego

ul. Wojska Polskiego 52

W czwartek 6 czerwca br. o godz. 18.00 w Kolegium Rungego odbędzie się koncert zorganizowany w roku obchodów 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego.

Głównym założeniem przedsięwzięcia jest przywrócenie pamięci o poznańskich twórcach oraz wykonawcach mających wpływ na rozwój Poznańskich Uniwersytetów.

Podczas koncertu zostaną przedstawione wartościowe dzieła polskiej literatury muzycznej, w tym kompozycje zasłużonego dla poznańskiego życia muzycznego prof. Józefa Madei. Bedzie można również wysłuchać utworów takich kompozytorów jak: Grażyna Bacewicz, Witold Lutosławski, Jan Adam Maklakiewicz, Stanisław Moniuszko, Olga Hans oraz Kazimierz Sikorski.

Podczas koncertu wystąpią artyści związani z poznańskim środowiskiem muzycznym - w większości wykładowcy Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu - Kamil Babka (altówka), Maria Bielewicz (wiolonczela), Piotr Korsaga (skrzypce), Paweł Kroczek (klarnet), Łukasz Krzemiński (obój), Hanna Lizinkiewicz (fortepian), Maria Mikołajczak (sporan), Maria Rutkowska (fortepian) oraz Aleksandra Rykowska (sporan).

W ramach koncertu nastąpi oficjalne inauguracja działalności Stowarzyszenia im. Józefa Madei oraz prawykonanie utworu na klarnet i altówkę Agaty Jareckiej.

Koncert został objęty patronatem honorowym Rektor Akademii Muzycznej im I.J. Paderewskiego w Poznaniu dr hab. Haliny Lorkowskiej, prof AM, oraz Rektora Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu prof. dr hab. Jana Pikula.

Powiązane materiały

ZałącznikRozmiar