Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility EKOmentarzUPP - Kontakt z przyrodą jako remedium na stres | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

EKOmentarzUPP - Kontakt z przyrodą jako remedium na stres

W kolejnym odcinku EKOmentarzUPP prof. dr hab. Piotr Tryjanowski, kierownik Katedry Zoologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu opowiada tym, jak kontakt z przyrodą może poprawiać nasze samopoczucie.

Badania z 2017 r. wykazały, że osoby mieszkające blisko lasu miały zdrowsze ciało migdałowate, dlatego dużo lepiej radziły sobie ze stresem niż mieszkańcy zatłoczonych  Grafika przedstawiająca ikony związane z ekologią miast. Czy faktycznie istnieją dowody naukowe na to, że „przyroda leczy”? Czy przyroda to naturalny antydepresant, który skutecznie poprawia nasze samopoczucie? I dlaczego warto zbliżać się do natury opowiada prof. dr hab. Piotr Tryjanowski, kierownik Katedry Zoologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu i współautor książki „Ornitologia terapeutyczna”.

Zapraszamy do obejrzenia  https://www.youtube.com/watch?v=HKbq0GO00ww

Rzeczniczka prasowa UPP