Komunikat nr 12 Koordynatorki działań UPP wspierających zwalczanie epidemii wywołanej wirusem SARS-CoV-2

Społeczność akademicka Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu podjęła szereg działań wspierających instytucje zaangażowane w walkę z pandemią COVID-19. Wzięliśmy udział w zadaniach realizowanych przez Wojewódzką i Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Poznaniu, Infolinię Narodowego Programu Szczepień Narodowego Funduszu Zdrowia czy punkt szczepień na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Nasi wolontariusze mają prawo odczuwać satysfakcję z dobrze spełnionych, pożytecznych zadań.

Nie możemy jednak zapominać, że w czasie pandemii pomocy potrzebują również osoby, których choroba nie jest skutkiem infekcji SARS-Cov-2. Wolontariat szpitalny, to jedna z form pomocy osobom hospitalizowanym, często pozbawionym możliwości wizyt bliskich z powodu pandemii COVID-19. Obecność wolontariuszy jest dla tych pacjentów szansą, by oderwać się od codziennej, szpitalnej rutyny oraz od myśli związanych z troską o własne zdrowie.

Współpraca wolontariuszy UPP ze Szpitalem Klinicznym Przemieniania Pańskiego UM w Poznaniu została nawiązana w ramach funkcjonowania punktu szczepień na terenie MTP. Obecnie część osób postanowiła wesprzeć również wolontariat szpitalny. Przygotowanie wolontariusza do pracy z pacjentem oparte jest na profesjonalnym szkoleniu teoretycznym oraz praktycznym i zakończone wydaniem zaświadczenia oraz zatrudnieniem wolontariusza na mocy porozumienia z Dyrektorem Szpitala.

Każda pomoc jest cenna:

Zapraszamy osoby chętne do wsparcia wolontariatu szpitalnego.

Prosimy o kontakt z koordynatorką wolontariatu pod numerem telefonu 513 036 395.

Więcej informacji o wolontariacie można znaleźć tutaj:

prof. UPP dr hab. Joanna Zeyland

Koordynator działań UPP wspierających zwalczanie epidemii wywołanej wirusem SARS-CoV-2