Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Komunikat Centrum Wsparcia i Rozwoju | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Komunikat Centrum Wsparcia i Rozwoju

Szanowni Państwo!

Z uwagi na szalejącą pandemię sytuacja w kraju i na świecie jest bardzo poważna. Wiele osób z trudnością odnajduje się w nowej rzeczywistości. Niemal każdego dnia wprowadzane są nowe obostrzenia, które traktowane są jako cios wymierzony w wolność i suwerenność jednostki. Dla innych m.in. nakaz noszenia maseczek, choć zapewne uciążliwy, staje się sposobem na zmniejszenie ryzyka zachorowania na SARS-CoV-2.

Niezależnie od szczegółowych poglądów, na całą sytuację można spojrzeć jednak konstruktywnie. Jako osoby pracujące, mające najczęściej łatwy dostęp do internetu, potrafiące korzystać ze zdobyczy nowych technologii (m.in. korzystać ze sklepów internetowych, narzędzi komunikacji zdalnej z przyjaciółmi lub rodziną) mamy zdecydowaną przewagę nad tymi, którzy tych sposobów jeszcze nie znają.

Z tego względu zwracamy się prośbą o uważność i troskę o osoby starsze, nierzadko cierpiące z powodu choroby lub osamotnienia. Być może część z nas ma w swoim otoczeniu osoby, które znamy również z czasów, gdy pracowały one dla naszej wspólnoty akademickiej, w tym emerytów, rencistów. Spróbujmy wyciągnąć do nich pomocną dłoń, zaoferować wsparcie w zrobieniu zakupów, wyprowadzeniu psa, pomoc w odbiorze leków z apteki, dostarczenie na pocztę korespondencji. Czasem wystarczy rozmowa przez telefon, która sprawi, że czas pandemii nie będzie dla tych osób czasem skrajnej izolacji, obojętności i zwątpienia.

Jeżeli wiesz, że ktoś potrzebuje pomocy, a sam nie masz możliwości zaopiekować się tą osobą, napisz: cwr@up.poznan.pl lub zadzwoń: 61 846 6691.

Przypominam także, że w Centrum Wsparcia i Rozwoju można umówić się na bezpłatną konsultację do psychologa i psychoterapeuty pisząc na powyższy adres e-mail.

WYDZIAŁY