NASA realizuje program Transform to Open Science

Rok 2023 ogłoszony został w Stanach Zjednoczonych rokiem otwartej nauki. W inicjatywę włączyły się federalne agencje zajmujące się badaniami i rozwojem oraz ponad 80 akademickich instytucji działających w ramach programu HELIOS. Jedną z agencji, która już od wielu lat angażuje się w działania na rzecz otwartej nauki, jest NASA. Realizuje ona obecnie pięcioletni program Transform to Open Science (TOPS), którego celem jest m.in. przyspieszenie rozwoju nauki, zwiększenie świadomości zasad i praktyk otwartej nauki oraz zaangażowanie w działania w tym obszarze społeczności historycznie wykluczonych. Więcej informacji znaleźć można na stronie TOPS.