Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Otwarta nauka tematem szwedzkiej prezydencji w Radzie UE | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Otwarta nauka tematem szwedzkiej prezydencji w Radzie UE

W styczniu 2023 r. prezydencję w Radzie Unii Europejskiej objęła Szwecja, która w obszarze nauki i innowacji promuje otwarte udostępnianie rezultatów badań. W programie prezydencji podkreślono potrzebę wprowadzenia kompleksowych zmian w systemie komunikacji naukowej oraz zwrócono uwagę na związane z tym wyzwania, m.in. w zakresie szacowania kosztów, wykształcenia odpowiednich umiejętności i honorowania osiągnięć, a także zapewnienia bezpieczeństwa danych i dostępu do infrastruktur badawczych. Więcej o celach prezydencji w serwisie Otwarta Nauka.