Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility UPP na Środkowoeuropejskim Forum Technologii Wodorowych H2Poland | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

UPP na Środkowoeuropejskim Forum Technologii Wodorowych H2Poland

W dniach 24-25 kwietnia br. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyło się  pierwsze w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie poświęcone w całości technologiom wodorowym i dekarbonizacyjnym.

 

 

Forum to platforma wymiany eksperckiej wiedzy, która skupia przedstawicieli administracji rządowej i jednostek samorządu terytorialnego, przedsiębiorców, środowisko  nauki oraz biznesu otwartego na nowoczesne, przyjazne środowisku technologie.

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, wspólnie z Politechniką Poznańską i Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, przez dwa dni promował osiągnięcia naukowe, nowe technologie i  rozwiązania w zakresie wodoru i odnawialnych źródeł energii w strefie Expo podczas  Środkowoeuropejskiego Forum Technologii Wodorowych.

Na stoisku można było porozmawiać z ekspertami na temat m.in.” badań B+R w  produkcji biopaliwa gazowego, zgazowywania biomasy czy innowacyjnej koncepcji oczyszczania i przetwarzania ścieków na potrzeby własne oraz produkcję wodoru z (wodór podwójnie zielony) oraz metod otrzymywania wodoru (hydrolizy i fotoelektrolizy).

W przeddzień Forum H2Poland, na naszej uczelni gościliśmy dr Benoit Goossens’a, profesora na Uniwersytecie w Cardiff i dyrektora ośrodka terenowego, badawczo-szkoleniowego Danau Girang Field Centre w Lower Kinabatangan Wildlife Sanctuary, w którym prowadzi projekty dotyczące reakcji bioróżnorodności na fragmentację i degradację siedlisk.

Podczas pierwszego dnia H2POLAND i NetZero rozstrzygnięto również konkurs o Nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego „Wielkopolska dla Planety 2030” edycja 2024. W kategorii „Nauka” był on skierowany do doktorów oraz doktorantów, a w kategorii „Biznes” do przedsiębiorców. Wśród laureatów znalazła się dr Natalia Genstwa-Namysł z Wydziału Ekonomicznego naszej uczelni.

Tego dnia nagrody odebrali także laureaci Konkursu „Studencki pomysł na wodór”, a wśród nich duet studentów drugiego stopnia kierunku inżynierii środowiska Tomasz Garstecki i Jan Jędrowiak za projekt pt. Pozyskiwanie wodoru z produkcji gazu koksowniczego”.

Uczelnię reprezentowali eksperci z wydziału Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej, Wydziału Leśnego i Technologii Drewna, studenci z Koła Naukowego Ekoenergetyki oraz Dział Marketingu i Komunikacji, który także przygotował stoisko UPP w strefie Expo.

 

Dział Marketingu i Komunikacji UPP

 

​​​​ ​​​​​​​ ​​​​​​​​​​​​​ ​​​​​​​      

WYDZIAŁY