Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Wykład otwarty pt. „Europejski Zielony Ład – potencjalne konsekwencje i wpływ polityki i prawa UE na funkcjonowanie gospodarki leśnej Nowa Strategia Leśna UE do r. 2030 – szanse i zagrożenia dla polskiego modelu leśnictwa” | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Wykład otwarty pt. „Europejski Zielony Ład – potencjalne konsekwencje i wpływ polityki i prawa UE na funkcjonowanie gospodarki leśnej Nowa Strategia Leśna UE do r. 2030 – szanse i zagrożenia dla polskiego modelu leśnictwa”

wrz
24
wrz/24 14:30 - wrz/24 16:30

Budynek Chemii Rolnej,
ul. Wojska Polskiego 71F,
62-090 Poznań

Na Wydziale Leśnym i Technologii Drewna w ramach studiów MBA organizowane są wykłady otwarte. Skierowane są one nie tylko dla słuchaczy studiów MBA, ale uczestniczyć w nich mogą wszyscy zainteresowani tematyką leśnictwa. Już w najbliższą sobotę, 24.09, wykład zatytułowany „Europejski Zielony Ład – potencjalne konsekwencje i wpływ polityki i prawa UE na funkcjonowanie gospodarki leśnej Nowa Strategia Leśna UE do r. 2030 – szanse i zagrożenia dla polskiego modelu leśnictwa” wygłosi Piotr Borkowski, dyrektor wykonawczy European State Forest Association (EUSTAFOR).

 

EUSTAFOR to organizacja, która jest uznawana za silny i dobrze skoordynowany głos europejskich państwowych organizacji gospodarki leśnej na poziomie unijnym i  ogólnoeuropejskim. Organizacje członkowskie EUSTAFOR dostarczają cennej, profesjonalnej i opartej na doświadczeniu wiedzy na temat zrównoważonego i wielofunkcyjnego zarządzania lasami państwowymi w celu wspierania europejskich celów polityki leśnej. Co istotne organizacja ta monitoruje i inicjuje działania z zakresu gospodarki leśnej opracowane przez FOREST EUROPE, a także cele i zasady przewodnie strategii leśnej UE. EUSTAFOR służy jako wspólna platforma do wymiany doświadczeń i uczenia się od siebie nawzajem. Jako forum dla europejskich państwowych organizacji gospodarki leśnej, EUSTAFOR opowiada się za pozytywnymi wynikami zarządzania lasami państwowymi jako wkładem w społeczeństwo, szczególnie w zakresie realizacji europejskich strategii zrównoważonego rozwoju. Ponadto EUSTAFOR promuje aktywne wykorzystanie zasobów leśnych, co umożliwia dostarczanie szerokiej gamy surowców odnawialnych i powiązanych usług ekosystemowych jako istotnej podstawy dla gospodarki opartej na biotechnologii.

 

Spotkanie rozpocznie się o  godzinie 14:30 w sali budynku Chemii Rolnej, ul. Wojska Polskiego 71F, 62-090 Poznań i przeznaczone jest dla wszystkich pracowników i studentów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

 

Poniżej więcej informacji na temat EUSTAFOR i Piotra Borkowskiego:

European State Forest Association – Managing State Forests Responsibly (eustafor.eu)

Mr. Piotr Borkowski – European State Forest Association (eustafor.eu)

WYDZIAŁY