Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Pro Memoria - niechaj trwają we wdzięcznej pamięci naszej wspólnoty akademickiej | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Listopad to wyjątkowy moment w roku, kiedy kultura pielęgnowania pamięci o tych, którzy odeszli, staje się szczególnie silna. Dlatego, jak co roku, przygotowany został numer specjalny „Wieści Akademickich” Pro Memoria. Jest to wyjątkowe wydanie poświęcone osobom, które odeszły z naszej wspólnoty akademickiej. Dziękujemy tym wszystkim, którzy zechcieli podzielić się swoimi wspomnieniami o przyjaciołach, kolegach i znajomych.

Listopad to także czas, kiedy przedstawiciele władz odwiedzają groby rektorów i pracowników, którzy współtworzyli uczelnię. Składając wieńce,    Pro memoria - napis wspólnota akademicka nie tylko wyraża wdzięczność za wkład swoich przodków, ale także kultywuje ducha nauki i wiedzy, który trwa przez pokolenia.

Odejście jest naturalnym elementem ludzkiego życia, ale pielęgnowanie pamięci o tych, którzy nas opuścili, jest sposobem na to, by ich dziedzictwo nadal żyło i wpływało na kolejne pokolenia. Listopad to miesiąc, który przypomina nam o wartościach, jakie reprezentuje nasza wspólnota akademicka, i o jej nieustającej więzi z przeszłością.

Pełna wersja specjalnego wydania Wieści Akademickich dostępna pod linkiem: PRO MEMORIA 2023

Iwona Cieślik, redaktorka naczelna „Wieści Akademickich”