Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Targi edukacyjne „Education and Career 2024" w Uzbekistanie z akcentem UPP | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Targi edukacyjne „Education and Career 2024" w Uzbekistanie z akcentem UPP

W dniach 17-18 kwietnia 2024 roku dr Magdalena Śmiglak-Krajewska oraz student kierunku AFET - Boburjon Mirzavaliev, wzięli udział w targach edukacyjnych „Education and Career 2024" w Uzbekistanie.

Prezentacje polskich uczelni i spotkania z uzbecką młodzieżą zorganizowane zostały w Taszkiencie w stolicy Uzbekistanu. Głównym celem wyjazdu w ramach kampanii „Study in Poland” była promocja wśród uczniów szkół średnich oraz studentów oferty edukacyjnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Potencjalnym studentom przekazano szczegółowe informacje na temat procesu rekrutacji, możliwości uzyskania stypendiów, a także warunków i kosztów akademików. Stoisko naszej uczelni było licznie odwiedzane, a młodzież była zainteresowana możliwością studiowania w Polsce. Dr M. Śmiglak-Krajewska wzięła także udział w spotkaniu z Radosławem Grukiem, ambasadorem RP w Uzbekistanie – w siedzibie ambasady w Taszkiencie. Spotkanie było okazją do wymiany informacji na temat możliwości promowania polskiej nauki i szkolnictwa wyższego w Uzbekistanie (https://www.gov.pl/web/uzbekistan/wsparcie-polskiej-oferty-edukacyjnej-w...).

On April 17-18, 2024, Dr. Magdalena Smiglak-Krajewska and an AFET student – Boburjon Mirzavaliev took part in “Education and Career 2024” education fair in Uzbekistan. Presentations of Polish universities and meetings with Uzbek youth were organized in Tashkent, the capital of Uzbekistan. The main purpose of the trip within the framework of the “Study in Poland” campaign was to promote the educational offer of the Poznan University of Life Sciences among high school and university students. Potential students were provided with detailed information on the recruitment process, scholarship opportunities, as well as the conditions and costs of dormitories. Our university's stand was visited by a large number of fair participants, and young people were interested in the possibility of studying in Poland. Dr. M. Smiglak-Krajewska also took part in a meeting with Radoslaw Gruk, Polish ambassador to Uzbekistan - at the Embassy headquarters in Tashkent. The meeting was an opportunity to exchange information on the possibilities of promoting Polish science and higher education in Uzbekistan (https://www.gov.pl/web/uzbekistan/wsparcie-polskiej-oferty-edukacyjnej-w...).

dr Magdalena Śmiglak-Krajewska

uczestnicy targów edukacyjnych „Education and Career 2024" w Uzbekistanie