Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Wizyta ambasadora Nigerii na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Wizyta ambasadora Nigerii na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu

Christian Onuoha Ugwu, ambasador Federalnej Republiki Nigerii w Polsce wraz z małżonką gościli na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Przedstawiciele nigeryjskiej dyplomacji spotkali się ze studentami z Nigerii studiującymi na Uczelni oraz zwiedzili Pilotową Stację Biotechnologii oraz Uniwersyteckie Centrum Medycyny Weterynaryjnej.

Ambasadorowi Nigerii w wizycie towarzyszyli Patience Obinna-Okiyi, szef Kancelarii Ambasady oraz II sekretarz Ambasady Nigerii w RP Saka Lawal. Wizyta została  zorganizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w ramach poszerzania współpracy z naszym regionem. Było to pierwsze spotkanie między przedstawicielami dyplomacji nigeryjskiej a władzami Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, które reprezentowali prof. dr hab. Krzysztof Szoszkiewicz - rektor UPP, prof. dr hab. Piotr Slósarz - prorektor ds. studiów, prof. dr hab. Piotr Goliński - prorektor ds. nauki i współpracy międzynarodowej oraz prof. dr hab. Jean Diatta - pełnomocnik rektora ds. studentów zagranicznych. Była to okazja do  nawiązania współpracy i otwarcia nowych perspektyw dla wymiany wiedzy i doświadczeń.

Jednak to, co szczególnie zapadło w pamięć Panu Ambasadorowi, to rozmowy ze studentami. Nigeryjscy dyplomaci mieli okazję porozmawiać z młodymi ludźmi, którzy studiują na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu i reprezentowali różnorodne kierunki studiów. Podczas rozmów mogli dowiedzieć się więcej o ich zainteresowaniach, aspiracjach i perspektywach zawodowych. Studenci chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami dotyczącymi studiów na Uniwersytecie Przyrodniczym. Rozmowy z studentami nie tylko umożliwiły dyplomatom lepsze zrozumienie potrzeb i oczekiwań młodego pokolenia, ale również otworzyły dyskusję na temat wspólnych możliwości współdziałania.

Spotkanie zakończyło się obopólnym zadowoleniem i nadzieją na dalszą współpracę.

Rzeczniczka prasowa UPP

​​​​​​​ ​​​​​​​ ​​​​​​​   ​​​​​​​   ​​​​​​​