Centrum Kultury Studenckiej UPP zaprasza

Naszymi planami dzieliliśmy się  po inauguracji sezonu artystycznego. Teraz zaczynają one nabierać wymiernych kształtów.

Prezentować będziemy projekty nietuzinkowe, być może tzw. niszowe, które nie mają komercyjnego zadęcia a prezentują artystycznie znakomity poziom.

Już w lutym proponujemy trzy projekty.

W karnawałowym nastroju wystąpi zaprzyjaźniony z nami Poznański Chór Kameralny Fermata działający przy Uniwersytecie Artystycznym im. Magdaleny Abakanowicz z którym współpracujemy od dawna na różnych płaszczyznach artystycznej kreacji. Wystąpi z koncertem karnawałowym pt.: „Być może…”z muzyką rozrywkową a`cappella.

4 lutego 2024 godz.17.00 Kolegium Rungego

Po czym nasza Scena muzyczna Teatr PULS przedstawi premierowe na Scenie Kolegium Rungego widowisko „Tak między nami”, które święciło swoje sukcesy przed publicznością w Gliwicach i na Festiwalu w Sierakowie.

10 lutego 2024 godz.17.00 Kolegium Rungego

Dnia następnego Chór Kameralny HIBIKE, wykonujący repertuar z kręgu muzyki  japońskiej, zaprezentuje niezwykły  koncert z udziałem saksofonu, akordeonu i tancerzy. Koncert pt. „Przy kominku…”

11 lutego 2024 godz.17.30 Kolegium Rungego

Marzec upłynie pod znakiem tanecznych prezentacji. Przed nami już III Ogólnopolski Turniej Tańców Polskich o „Kryształowego siewcę „ i Puchar Rektora UPP. Wszedł do „inwentarza” artystycznych wydarzeń UPP i stał się wartością na arenie ogólnopolskiej.

W kwietniu będziemy mieli okazję posłuchać wyjątkowego koncertu duetu Wspak prezentującego muzykę kresów wschodnich i łemkowszczyzny.

W maju wznowimy spektakle sceny muzycznej m.in. cieszący się niesłabnącym powodzeniem „O mamma Mia” i pokarzemy spektakl prapremierowy „Batumi”.

W czerwcu zaś partycypować będziemy w wydarzeniu historycznym.  30 czerwca z okazji Dni Miasta Poznania, kiedy to Stary Rynek świętował będzie swoje oficjalne otwarcie, również UPP partycypować będzie artystycznie w tym wydarzeniu. Obchody święta zakończy bowiem koncert naszej Orkiestry Uniwersyteckiej CKS UPP z którą wystąpi znany  już pianista skandynawski „poznańskiego” pochodzenia Filip Michalak z koncertem Chopinowskim. Wydarzenie będzie miało miejsce na Śródce w  „Bramie Poznania”. To niezwykłe historyczne wydarzenie dziać się będzie w ramach współpracy z Fundacją Asocjacja 2006

W międzyczasie zaprosimy na spektakle sceny muzycznej i koncerty z cyklu klasyczne akcenty. Występy naszych Zespołów artystycznych: ZPiT Łany im. Wiesława Kaszubkiewicza  – w listopadzie świętuje swoje 50lecie koncertem na Sali Ziemi MTP, ZPiT Łaniki, ZTM Venator i Chóru Akademickiego Coro Da Camera, dzieją się w różnych miejscach i przy różnych okazjach o czym informujemy na naszej stronie internetowej. Odsyłamy również na fora medialne każdej z tych formacji.

Tak więc  zapowiada się niezwykle ciekawy artystyczno-akademicki sezon.

O naszych wydarzeniach będziemy sukcesywnie informować poprzez info, plakaty,

i na  stronach społecznościowych

Biletujemy je również – dzięki podpisaniu umowy z platformą internetową Bilety 24, i przed koncertem, co umożliwia nam gratyfikacje zapraszanych gości, bez których nasze projekty nie miały by szans na realizację.

Bilety:

Zapraszamy na nasze koncerty.

Paweł Antkowiak