Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Centrum Kultury Studenckiej UPP zaprasza na koncert | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Centrum Kultury Studenckiej UPP zaprasza na koncert

CENTRUM KULTURY STUDENCKIEJ zaprasza na otwarcie sezonu artystycznego 2023/24 na Scenie Kolegium Rungego. Solo i wspólnie z naszą Orkiestrą Uniwersytecką CKS UPP wystąpi skandynawski pianista polskiego pochodzenie Filip Michalak.

Koncert Filipa Michalaka jest pierwszym tego artysty w Poznaniu. Będzie  okazja, aby posłuchać  recitalu z Mazurkami Chopina, Sonatami Scarlattiego i wspólnego z Orkiestrą Uniwersytecką CKS UPP pod dyrekcją Mateusza MJ Sibilskiego wykonania  Koncertu F moll Op. 21 No. 2 Fryderyka Chopina. Występ zapowiada się niezwykle emocjonująco bowiem artyści zaplanowali specjalną jego aranżację.

Filip Michalak duńsko-polski pianista, jeden z najzdolniejszych pianistów młodego pokolenia. Zwycięzca międzynarodowych konkursów, który dał się poznać jako jeden z czołowych młodych pianistów  Skandynawii.

Aktywny solista i kameralista koncertował już w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii, Szwajcaria, Włoszech i wszystkich krajach skandynawskich. W Dubaju na EXPO 2020,  prezentował muzykę kompozytorów skandynawskich w ramach Nordic Piano Week.

Zdobył nagrody na duńskich i międzynarodowych konkursach pianistycznych m.in. pierwszą nagrodę w konkursie Stars of Tenerife w Hiszpanii a także pierwsze nagrody w Nordjyllands Talent Konkurrence i Steinway Festival. Był  finalistą 8 edycji Nordic Piano Competition w 2017 roku, jednego z największych konkursów w Skandynawii.

Jest stypendystą prestiżowej fundacji The Keybord Charitable Trust w Londynie. Występował z orkiestrami  Danii, Szwecji i Wielkiej Brytanii, a po koncercie w Poznaniu  zagra 1 Koncert Brahmsa z  Manchester Symphony Orchestra w Stanach Zjednoczonych.

Jako kameralista ma w planach turne`e w Chinach razem ze skrzypkiem Kehan Zhang a także koncerty ze szwedzką śpiewaczką Lovisa Huledal.

Jest dyrektorem artystycznym Festiwalu Muzyki Kameralnej w Södertalje w Szwecji.

Koncert Filipa Michalaka  odbędzie się 24 września (niedziela) o godz. 17.00, w znanej z wyjątkowej akustyki  Sali Kolegium Rungego UPP (przy ul. Wojska Polskiego 52). W około godzinnym programie będzie można usłyszeć :

Program:
Domenico Scarlatti
Sonaty K213 & K380 & K466
Fryderyk Chopin
Mazurki Op. 30
Cesar Franck
Chorale, Prelude & Fugue, FWV 21
Fryderyk Chopin
Koncert F moll Op. 21 No. 2

Wykonawcy:
Filip Michalak – fortepian
Mateusz MJ Sibilski - dyrygent
Orkiestra Uniwersytecka CKS UPP

Bilety w cenie od 45 zł do 50 zł są dostępne wyłącznie na portalu bilety24.pl.