Noc Naukowców 2024-2025 - zgłoszenia

Trwają przygotowania do złożenia nowego wniosku na organizację Nocy Naukowców w latach 2024 oraz 2025 w ramach programu Horyzont Europa. Wydarzenia odbędą się 27 września 2024 roku oraz 26 września 2025 roku.

W kolejnej edycji wprowadzono nowości w formie i sposobie organizowania wydarzenia. Poza wspomnianymi powyżej dniami głównych eventów, istnieje możliwość popularyzowania nauki poprzez:

• Dodatkowy pakiet „Naukowcy w szkołach” – naukowcy popularyzują naukę w szkołach;
  • Pre-eventy – założeniem jest, że NN ma trwać cały rok, stąd oprócz eventów w dniach wspomnianych dat, możliwe są również eventy przed imprezą (pikniki, wykłady, prezentacje, spotkanie itp. – popularyzujące naukę i naukowców wśród młodzieży);
  • Post-eventy –oprócz eventów poprzedzających imprezę, eventu głównego, możliwe są również eventy po imprezie (pikniki, wykłady, prezentacje, spotkanie itp. – popularyzujące naukę i naukowców wśród młodzieży).

Przyszłoroczna tematyka Nocy Naukowców skupiać się będzie na szeroko rozumianym Europejskim Zielonym Ładzie. Tematy przewodnie to: SOS dla Ziemi, zielony ład, zielona energia, ekologia, klimat, równowaga klimatyczna i ekologiczna, zdrowie.

Tworząc ofertę, proszę zwrócić uwagę na atrakcyjną tematykę, inspirujący tytuł wydarzenia, przekonujące i interesujące opisy, nowości i ciekawostki. Doświadczenia ubiegłych lat pokazują, iż podczas głównego eventu odwiedzają nas przeważnie dzieci i młodzież, zatem proszę zwrócić szczególną uwagę na takie propozycje i formy prowadzenia zajęć, które będą dostosowane do odbiorców i ich percepcji i w przystępny sposób przybliżały tajnik tego czym naukowcy zajmują się na co dzień na naszej uczelni.

Zaproponowane przez Państwa tematy wydarzeń, ich opis oraz miejsce organizacji będą mogły ulec modyfikacjom, o czym poinformujemy po otrzymaniu decyzji o finasowaniu przedsięwzięcie wiosną przyszłego roku.

Prosimy o wypełnienie FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO zainteresowanych naukowców, doktorantów oraz studentów i przesłanie go do 11 października 2023 roku.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu z Działem Marketingu i Komunikacji.